Arkas Arcademia Candan Varnalı’nın yaz sofrası ile renklendi

CVC LifeStyle’ın kurucusu Candan Varnalı yaz sofralarının püf noktalarını Arkas Arcademia’da düzenlenen atölye çalışmasıyla paylaştı.

Arkas Arcademia’nın konuğu bu kez CVS LifeStyle’ın kurucusu Candan Varnalı oldu. Üretkenliği ve pozitif enerjisi ile tanınan Varnalı’nın keyifli yaz sofralarına dair tüm ayrıntıları paylaştığı atölyeye ilgi yoğun oldu.

Mimari tasarımı FD Architecture tarafından yapılan Arkas Arcademia salonunda gerçekleşen workshop’ ta aydınlatmalardan masa örtülerine, yemek takımlarından aksesuarlara kadar yeni trendleri ve yaz sofralarında mükemmel ambiyansı yakalamanın ipuçlarını veren Varnalı bir osfra kurulurken dikkat edilmesi gereken detayların altını çizdi. Varnalı, “Eskinin o şatafatlı masalarının yerini şimdi sade, net ve ev sahiplerinin kişiliğini yansıtan masalar aldı. Artık eski kurallar geçerli değil. Gastronomi de geliştikçe insanlar yiyecekleri yemeğin lezzeti kadar o yemeğin nasıl sunulduğu ve masanın ambiyansı da ayrı bir keyif unsuru. Dolayısıyla bu değişim kurumsal davetlerden evdeki ağırlamalara kadar kendini gösteriyor. bir tema çerçevesinde aksesuarlar, renkli masa örtüleri ve çiçeklerle sofralarımıza bir kimlik  kazandırıyoruz” dedi.

Düzenlediği özel davetlerin yanı sıra  sofra düzeni konusunda Türkiye’nin farklı  şehirlerinde dönemsel atölyeler yapan Candan Varnalı, Arkas tarafından restore edilerek tarihe yeniden kazandırılan Arkas Mattheys Köşkü’nün açılışında da köşkün içinde bulunan Arkas Arcademia ağırlama bölümü  ve cafe’nin de tüm sunum tasarımlarını  hazırladı.